A válaszok megtekintéséhez kérjük kattintson a kérdésre
Miért alakult a TEST-VÉR Egészségpénztár?
A szolidaritás elvére támaszkodva azért alakult, hogy mindazok segítséget kapjanak orvosi ellátásuk során, akik nem kaphatnak, vagy nem kívánnak idegen vért kapni. A Pénztár kisösszegű tagdíjbefizetés mellett szolidáris elven szeretne tagjain segíteni.
Melyek a szolgáltatás igénybevételének feltételei?
Mit foglal magában a szolgáltatás?
A társadalombiztosítás által nem finanszírozott esetekben viseli a hematológiai szakvizsgálat, EPO kezelés, autotranszfúziós ellátás, vérzésellenes gyógyszeres kezelés, diagnosztika, vaspótló injekciós kezelés, az ellátáshoz kapcsolódó pénztártagnál az ellátással szorosan összefüggő utazási költség finanszírozását. (Lásd az Alapszabályt)
Ki léphet be a pénztárba?
Pénztártag lehet az a személy, aki a 16. életévét betöltötte, az Alapszabály rendelkezéseit magára nézve kötelezőnek ismeri el és tagdíjfizetést vállal. A szülők tagsága jogán 16 éves korig a tag gyermekei is biztosítottak.
Mikor nyújt segítséget a TEST-VÉR Egészségpénztár?
Az Alapszabályban előírt, belépést követő 1 év kötelező várakozási idő elteltével vehető igénybe a szolgáltatás, amennyiben nem rendelkezik tagdíjhátralékkal. 2025-ben 2 100 Ft/hó/fő tagdíjjal működik a pénztár. (Kivételek ez alól azon tagok gyermekei, akik korábban a szülő jogán voltak biztosítottak és 16 éves korukat követően az Alapszabályban feltüntetett időn belül lépnek be önálló jogon.)
Ki irányítja a pénztár tevékenységét?
Küldöttgyűlés által megválasztott tisztségviselők.
Ki gyakorol felügyeletet a pénztár felett?
A Magyar Nemzeti Bank, amely a törvényben és kormányrendeletekben előírt módon ellenőrzi a pénztár minden tevékenységét, negyedévenkénti jelentési, mérlegkészítési kötelezettség és helyszíni ellenőrzés alapján.
Ha előre befizetek egy évi tagdíjat, akkor is egy év a várakozási idő?
Igen, a várakozási időt a törvény alapján az Alapszabály írja elő. A várakozási idő a belépési nyilatkozat pénztárhoz való beérkezésétől és elfogadásától kezdődik. (Kivételek ez alól azon tagok gyermekei, akik korábban a szülő jogán voltak biztosítottak és 16 éves korukat követően az Alapszabályban feltüntetett időn belül lépnek be önálló jogon.)
Mit jelent a Belépési Nyilatkozat hátoldalán megjelölt kezdvezményezett jelölési lehetőség?
Az jelenti, hogy halál esetén a megjelölt személlyel/személyekkel számol el a Pénztár az elhunyt tag egyéni számláján levő összeggel az Alapszabályban lefektetett módon. Kedvezményezett csak magánszemély lehet. (Sem a Pénztár, sem egyéb más jogi személy nem lehet haláleseti kedvezményezett.) Fontos, hogy a kedvezményezett jelölés nem a szolgáltatásra vonatkozik.
Hogyan számol el a pénztár a kilépő tagokkal?
Az Elszámolási Szabályzat a tagsági viszony megszűnésekor kilépési díj és személyi jövedelemadó levonást ír elő. A levonásokkal terhelt összeget fizetjük ki a kilépőnek, aki a kapott összegből egészségügyi hozzájárulást köteles megfizetni az adóhatóság felé.
Mikor kaphatok tagsági kártyát és mi a célja?
A Pénztár minden tagja postai úton kapja meg névre szóló kártyáját. Ez igazolja, hogy szülői jogon, vagy a szolgáltatásra való jogosultság időpontjától jogosult a Pénztár szolgáltatásait teljes mértékben igénybe venni. A kártya alapvető információkat tartalmaz a pénztár elérhetőségéről. A kártya és tok formátum célja, hogy a pénztárcába, illetve egyéb irattartóba helyezve mindig kéznél legyen, ha szükség van rá. Kérjük, a tokot is hordja magánál!
Nincs adóazonosító számom, nyugdíjas vagyok, akkor is be kell szereznem a hivataltól ezt a kártyát?
Igen.
Lehet-e a tagdíjat havonta csekken fizetni?
Takarékossági okból nem. Azonban van lehetőség havonta átutalással vagy bankkártyával fizetni. (Felhívjuk a tagok figyelmét, hogy sok esetben a negyedéves átutalásos fizetési mód kedvezőbb az átutalónak. Ha fizetési módot vagy gyakoriságot szeretne változtatni, kérjük, minden esetben jelezze az irodának.)
Mit kell tennem, ha átutalással szeretném fizetni a tagdíjat?
A számlavezető bankjánál Önnek kell átutalási megbízást adnia. FONTOS: Kérjük, hogy az átutalás közleményében kizárólag a pontos tagkódot tüntesse fel. Kérjük, hogy betűkaraktert ne írjon a közleménybe. Számlaszámunk: MBH Bank: 10103805-51110536-00000004
Igénybe vehetek-e adójóváírást a befizetett tagdíj után?
Igen, minden évben az előírt határidőig küldjük el a tagok részére az adóigazolásokat és egyenlegértesítőket. A tagok a jóváírható összeget kérhetik más egészségpénztárnál vezetett számlájukra is, amennyiben volt saját befizetésük, vagy kérhetik a TEST-VÉR Egészségpénztárnál vezetett számlájukra is, azonban a befolyó összeg nem csökkenti a fizetendő tagdíjat.
Tervezi-e a Pénztár a szolgáltatások bővítését?
A Pénztár csak az Alapszabályban foglaltak szerint, tevékenységének céljához kapcsolódóan tervezi a szolgáltatások bővítését. Ez a lehetőségek függvényében folyamatos.
Ha nem lennék pénztártag, mennyibe kerülne számomra egy-egy szolgáltatás, ha magán úton, nem a TEST-VÉR Egészségpénztár szolgáltatásán keresztül kellene beszereznem?
EPO kezelés felnőttek részére 100 000 és 400 000 Ft között érhető el. Vérlemezke pótló készítmény: esetenként 1 000 000 Ft, VII-es faktor pótlás: 800 000 Ft, Cell-saver (vérmentő) készülékhez egyszerhasználatos szett 60-100 000 Ft között, egyszer használatos műtéti eszközök: 150-300 000 Ft (gép típusától függően), szakvélemény 30 000 Ft. Rendszeresen szükség van a fent nevezett készítmények/eszközök közül több típus/darab biztosítására is egy azon betegnél, valamint szállítási, rakodási és gépkezelési költség is felmerül. Nem tagok esetében a finanszírozás mellett a szervezési és beszerzési fennakadások jelentik a legnagyobb problémát.